video

Smart społeczeństwo woli video

Oni już nie czytają! Oni oglądają…czyli wszystko o video

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli prowadzisz firmę, to chcesz, aby inni wiedzieli o jej istnieniu. Poziom wyżej – aby wiedzieli i kupili od Ciebie produkt lub usługę.
Problem w tym, że najprawdopodobniej w Twojej skrzynce wylądowała już prognoza opłat za prąd, przez co budżet na marketing jak zwykle pójdzie pod cięcie. On zawsze pierwszy idzie do odstrzału. Nie zamierzam Cię przekonywać, że nie warto, ale pokażę Ci, jak budować pozycję marki za grosze. 

 

SMART społeczeństwo

 

Dlaczego telewizory tanieją, a telefony osiągają kosmiczne ceny?
A to dlatego, że chętniej sięgamy po smartfon – dla rozrywki, dostępu do informacji, czy po prostu, by zabić nudę.
W necie mamy te same zasady. Programami są YouTube, Facebook, Insta, LinkedIn, TikTok i wiele innych miejsc, gdzie odbiorcy stykają się z wytworami ludzkiej wyobraźni. I tu postawmy kropkę, bo przecież zależy nam na brandingu, a nie oglądaniu treści. W TV wszystko jest dla wszystkich, w mediach społecznościowych docierasz natomiast do konkretnej grupy docelowej. Reklamy wyświetlają się tam, gdzie Twoi potencjalni klienci.
Nie trzeba więc mówić, jak wielką rolę w pozyskiwaniu odbiorców i Klientów pełni YouTube. Dobrze skonstruowana reklama, naturalna, zabawna, wpisana w kontekst zrobi ruch, a jej efektywność będzie można postrzegać w kategoriach efektu ubocznego, a nie celu samego w sobie. 

 

Video – Jak promować się za grosze?

 

Pewnie chcesz wiedzieć, jak i gdzie reklamować swoje usługi. Naucz się wykorzystywać moment. Perfekcjonizm trzeba schować głęboko do szuflady. Oglądasz przecież tych, którzy zapraszają Cię do swojego ogródka. Pokazują się często, są naturalni, nieidealni. Ty też potrafisz zrobić takie video. Ludzie nie łapią się już na produkcje Hollywoodzkie.
Zacznij promować firmę na rynku lokalnym. Nagraj pierwszą dziesiątkę, puść w viral i zobacz, co się dzieje.  YouTube, Facebook i Instagram potraktuj priorytetowo. To narzędzia, które dzięki opcjom targetowania pozwolą Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz być. Przyjazny interfejs i możliwość wyboru umiejscowień ułatwią start.
Pamiętaj, że wytarte już hasło “jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” nadal jest aktualne. Twórz dla lokalnej społeczności, potem zwiększysz zasięg. Zwróć uwagę na powtarzalność. Mało kto podejmuje decyzję po pierwszym spotkaniu z marką. Ustawiając współczynnik frequency na 3 osiągniesz lepszy efekt, bo ten sam odbiorca będzie miał możliwość zobaczyć Cię raz jeszcze. Masz niewiele czasu, reklama na YT to 15 sekund atencji.

 

  • Pierwszy raz – zrobisz wrażenie.
  • Drugi raz – utrwalisz przekaz. 
  • Trzeci raz – dasz czas na zapamiętanie Twojej marki, nazwiska, produktu. 

 

I zaczyna się Twoja fraktalna konstrukcja biznesu w sieci. Od małych elementów, po dużą sieć.

 

Video jest potęgą i śledząc nasze materiały – nieraz się o tym przekonasz. Ale od samego czytania nic się zmieni. Otwórz notatnik i wyznacz sobie cel – stawiamy na video – najsilniejszą dźwignię taniego marketingu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyobraź sobie, że wśród milionów neonów wyróżnia się tylko jeden. I to jest twoja firma.