Największe błędy marketerów

Błędy zdarzają się wszystkim. Jak ich uniknąć w marketingu zanim stanie się tragedia?

Marketing jest jednym z najważniejszych elementów udanego biznesu. Jednak wraz z potencjałem do generowania przychodów i klientów przychodzą również ryzyka. Źle zarządzane kampanie marketingowe mogą być kosztowne i skutecznie hamować wzrost firmy. Naszą agencję prowadzimy już od wielu lat. To (i tu przyznajemy otwarcie) dało nam przestrzeń na popełnienie odpowiedniej ilości błędów. Jednym z nich było znane wszystkim powodzenie, że szewc bez butów chodzi. Robiliśmy marketing wszystkim, tylko nie sobie. Ale mamy za sobą też inne fuckupy. Dzięki nim dziś jesteśmy znacznie silniejsi i po prostu lepsi. 

Oto niektóre z najczęstszych błędów popełnianych przez marketerów:

Brak strategii

Strategiczne myślenie jest niezbędne w marketingu. Jeśli twoja firma nie ma planu, jak dotrzeć do potencjalnych klientów, to będzie tracić czas i pieniądze na nieskuteczne działania. Co możemy dla Ciebie zrobić? Spotkamy się z Twoim teamem i wspólnie wytyczymy ścieżkę, która nie będzie jedynie planem bez pokrycia, ale trasą gotową do pokonania, pełną ciekawych atrakcji i możliwości rozwoju. 

Niedopasowane kanały marketingowe

Wybór odpowiednich kanałów marketingowych jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Jeśli Twoja firma nie wykorzystuje kanałów, które są najbardziej odpowiednie dla grupy docelowej, to traci szanse na lepsze wyniki. Ok, ale skąd wiedzieć, które z nich są naprawdę dobre? Czy każda branża powinna korzystać z tych samych?
Zdecydowanie nie. I nie mamy na myśli wyłącznie względów reklamowych, ale również zastosowanie obowiązujących przepisów prawa. My wiemy jak pokazać trudne branże, z dużymi obostrzeniami w tym kontekście. Medycyna, prawo, weterynaria? Bez problemu. 

Brak wykorzystania mediów społecznościowych

Media społecznościowe są obecnie jednym z najważniejszych kanałów marketingowych. Jeśli twoja firma nie wykorzystuje ich w swoich kampaniach, to traci szansę na dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Być może masz wrażenie, że filmiki na TikToku są infantylne. I może są. Ale jeżeli mają przynieść Twojej firmie dochód, to może warto delegować to zadanie tym, którzy się znają na video?

Brak zmian w zależności od potrzeb

Trzeba stale monitorować skuteczność kampanii marketingowych i wprowadzać ewentualne zmiany w zależności od potrzeb. Bez tego Twoja kampania może nie być skuteczna. Tu kładzie się wiele agencji. Raz ustawione kampanie wykorzystują miesiącami lub (o zgrozo!) latami! To zbrodnia na portfelu klienta. 

Niewystarczająca ilość danych

W dzisiejszych czasach dane są niezbędne do skutecznego marketingu. Jeśli twoja firma nie gromadzi odpowiednich informacji na temat swoich klientów, to może mieć trudności z dotarciem do nich z odpowiednim przekazem.

Podsumowując, istnieje wiele błędów, które mogą popełnić marketerzy. Wszystkie te błędy mają negatywny wpływ na skuteczność kampanii marketingowych i wpływają na wyniki finansowe firmy. Dlatego ważne jest, aby marketerzy stale się rozwijali i unikali błędów, które mogą prowadzić do porażki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyobraź sobie, że wśród milionów neonów wyróżnia się tylko jeden. I to jest twoja firma.